;
Maa Yhdysvallat
EUR
Language fi
Convena.com on tarkoitettu vain IT -jälleenmyyjille. Kirjaudu sisään tai rekisteröidy IT-jälleenmyyjän tilille nähdäksesi hinnat ja tilataksesi tuotteita

307 tuote(tta) kohteessa Verkkotuotteet : Lähettimet/vastaanottimet

Etsi asiakkaittesi tarpeisiin sopiva lähetin/vastaanotin. Tarjoamme monien tuotemerkkiemme ohella Cisco-lähettimiä/vastaanottimia SFP- ja GBIC-moduuleilla. SFP (small form factor pluggable) ja GBIC (gigabit interface converter) -liitäntöjen erona on pääasiassa se, että SFP-moduulit ovat pienempiä. Molemmat moduulit koostuvat vaihdettavista tulo- ja lähtölaitteista. SFP-moduuleja voidaan pitää GBIC-moduulien päivityksenä, ja niistä käytetään myös nimitystä mini-GBIC. Convena Distribution tarjoaa laajan valikoiman SFP-kuitulähettimiä/-vastaanottimia ja 10G-lähettimiä/-vastaanottimia.

Avaa suodattimet
SUODATTIMET
×

Valmistaja(307)

Kunto(307)

Käyttötarkoitus(270)

Interface type(196)

Connector type(46)

Number of connectors(40)

Hot-Plug support(33)

Certification(21)

Power over Ethernet (PoE)(3)

Ethernet LAN (RJ-45) ports(3)

Type(1)

Gigabit Ethernet (copper) ports quantity(1)

Compatibility(1)

Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity(1)

HPE 10GbE SR SFP+ Transceiver (SFP)
456096-001: 456096-001 100
+2 years warranty
  • PN: 456096-001 Kopioitu (VARAOSA)
  • Certification: MSA
  • Hot-Plug support: True
  • Interface type: SFP+
  • Kuljetusta koskevat rajoitukset
Factory Sealed
456096-001: 456096-001 100
+2 years warranty
Factory Sealed
PN: 456096-001 (VARAOSA) HPE 10GbE SR SFP+ Transceiver (SFP)
  • Certification: MSA
  • Hot-Plug support: True
  • Interface type: SFP+
Kuljetusta koskevat rajoitukset
Factory Sealed
PX-RBK-SFP-TSR-01: PX-RBK-SFP-TSR-01 515
Factory Sealed
PN: PX-RBK-SFP-TSR-01 ProXtend 10GBASE-SR SFP+ 850nm 300m DOM LC MMF
Factory Sealed
PX-EX-SFP-10GE-SR: PX-EX-SFP-10GE-SR 515
Factory Sealed
PN: PX-EX-SFP-10GE-SR ProXtend 10GBASE-SR SFP+ 850nm 300m DOM LC MMF
Factory Sealed
PX-QSFP-40G-LR4-HA: PX-QSFP-40G-LR4-HA 515
Factory Sealed
PN: PX-QSFP-40G-LR4-HA ProXtend 40G QSFP+ LC LR4 SM 10KM 1310nm JG661A
ProXtend SFP 1000Base-T Transceiver
PX-SFP1000T-00100-DE1: PX-SFP1000T-00100-DE1 515
  • PN: PX-SFP1000T-00100-DE1 Kopioitu
  • Interface type: RJ-45
Factory Sealed
PX-SFP1000T-00100-DE1: PX-SFP1000T-00100-DE1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP1000T-00100-DE1 ProXtend SFP 1000Base-T Transceiver
  • Interface type: RJ-45
ProXtend SFP 1000Base-T Transceiver
PX-SFP1000T-00100-CI1: PX-SFP1000T-00100-CI1 515
  • PN: PX-SFP1000T-00100-CI1 Kopioitu
  • Interface type: RJ-45
Factory Sealed
PX-SFP1000T-00100-CI1: PX-SFP1000T-00100-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP1000T-00100-CI1 ProXtend SFP 1000Base-T Transceiver
  • Interface type: RJ-45
ProXtend SFP BX-D LC 20KM Bidirectional Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
PX-SFPBXD00-20000-CI1: PX-SFPBXD00-20000-CI1 515
  • PN: PX-SFPBXD00-20000-CI1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPBXD00-20000-CI1: PX-SFPBXD00-20000-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPBXD00-20000-CI1 ProXtend SFP BX-D LC 20KM Bidirectional Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP BX-D LC 80KM Bidirectional Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
PX-SFPBXD00-80000-CI1: PX-SFPBXD00-80000-CI1 515
  • PN: PX-SFPBXD00-80000-CI1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPBXD00-80000-CI1: PX-SFPBXD00-80000-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPBXD00-80000-CI1 ProXtend SFP BX-D LC 80KM Bidirectional Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP FX LC 2KM Fast Ethernet 155Mb/s
PX-SFPFEFX0-02000-CI1: PX-SFPFEFX0-02000-CI1 515
  • PN: PX-SFPFEFX0-02000-CI1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPFEFX0-02000-CI1: PX-SFPFEFX0-02000-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPFEFX0-02000-CI1 ProXtend SFP FX LC 2KM Fast Ethernet 155Mb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP LH LC 20KM Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
PX-SFPLH000-20000-CI1: PX-SFPLH000-20000-CI1 515
  • PN: PX-SFPLH000-20000-CI1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPLH000-20000-CI1: PX-SFPLH000-20000-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPLH000-20000-CI1 ProXtend SFP LH LC 20KM Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP LH LC 20KM Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
PX-SFPLH000-20000-HP1: PX-SFPLH000-20000-HP1 515
  • PN: PX-SFPLH000-20000-HP1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPLH000-20000-HP1: PX-SFPLH000-20000-HP1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPLH000-20000-HP1 ProXtend SFP LH LC 20KM Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP SX LC 550M Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
PX-SFPSX000-00550-DE1: PX-SFPSX000-00550-DE1 515
  • PN: PX-SFPSX000-00550-DE1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPSX000-00550-DE1: PX-SFPSX000-00550-DE1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPSX000-00550-DE1 ProXtend SFP SX LC 550M Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP SX LC 550M Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
PX-SFPSX000-00550-HP1: PX-SFPSX000-00550-HP1 515
  • PN: PX-SFPSX000-00550-HP1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPSX000-00550-HP1: PX-SFPSX000-00550-HP1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPSX000-00550-HP1 ProXtend SFP SX LC 550M Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP SX LC 550M Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
PX-SFPSX000-00550-CI1: PX-SFPSX000-00550-CI1 515
  • PN: PX-SFPSX000-00550-CI1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPSX000-00550-CI1: PX-SFPSX000-00550-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPSX000-00550-CI1 ProXtend SFP SX LC 550M Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP SX LC 550M Gigabit Ethernet 1Gb/s
PX-SFPSX000-00550-UB1: PX-SFPSX000-00550-UB1 515
  • PN: PX-SFPSX000-00550-UB1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPSX000-00550-UB1: PX-SFPSX000-00550-UB1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPSX000-00550-UB1 ProXtend SFP SX LC 550M Gigabit Ethernet 1Gb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP ZX LC 80KM Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
PX-SFPZX000-80000-HP1: PX-SFPZX000-80000-HP1 515
  • PN: PX-SFPZX000-80000-HP1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPZX000-80000-HP1: PX-SFPZX000-80000-HP1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPZX000-80000-HP1 ProXtend SFP ZX LC 80KM Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP ZX LC 80KM Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
PX-SFPZX000-80000-BR1: PX-SFPZX000-80000-BR1 515
  • PN: PX-SFPZX000-80000-BR1 Kopioitu
  • Interface type: SFP
Factory Sealed
PX-SFPZX000-80000-BR1: PX-SFPZX000-80000-BR1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFPZX000-80000-BR1 ProXtend SFP ZX LC 80KM Gigabit Ethernet 1.25Gb/s
  • Interface type: SFP
ProXtend SFP+ ER LC 40KM 10Gb/s Transceiver
PX-SFP+ER00-40000-CI1: PX-SFP+ER00-40000-CI1 515
  • PN: PX-SFP+ER00-40000-CI1 Kopioitu
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP+ER00-40000-CI1: PX-SFP+ER00-40000-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP+ER00-40000-CI1 ProXtend SFP+ ER LC 40KM 10Gb/s Transceiver
  • Interface type: SFP+
ProXtend SFP+ LR 10KM 10Gb/s Transceiver
PX-SFP+LR00-10000-CI2: PX-SFP+LR00-10000-CI2 515
  • PN: PX-SFP+LR00-10000-CI2 Kopioitu
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP+LR00-10000-CI2: PX-SFP+LR00-10000-CI2 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP+LR00-10000-CI2 ProXtend SFP+ LR 10KM 10Gb/s Transceiver
  • Interface type: SFP+
ProXtend SFP+ LR 30KM 10Gb/s Transceiver
PX-SFP+LR00-30000-CI1: PX-SFP+LR00-30000-CI1 515
  • PN: PX-SFP+LR00-30000-CI1 Kopioitu
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP+LR00-30000-CI1: PX-SFP+LR00-30000-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP+LR00-30000-CI1 ProXtend SFP+ LR 30KM 10Gb/s Transceiver
  • Interface type: SFP+
ProXtend SFP+ LR LC 10KM 10Gb/s Transceiver
PX-SFP+LR00-10000-HU1: PX-SFP+LR00-10000-HU1 515
  • PN: PX-SFP+LR00-10000-HU1 Kopioitu
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP+LR00-10000-HU1: PX-SFP+LR00-10000-HU1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP+LR00-10000-HU1 ProXtend SFP+ LR LC 10KM 10Gb/s Transceiver
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP-10G-LR-S: PX-SFP-10G-LR-S 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP-10G-LR-S ProXtend SFP+ LR LC 10KM 10Gb/s Transceiver
ProXtend SFP+ LR LC 10KM 10Gb/s Transceiver
PX-SFP+LR00-10000-HP1: PX-SFP+LR00-10000-HP1 515
  • PN: PX-SFP+LR00-10000-HP1 Kopioitu
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP+LR00-10000-HP1: PX-SFP+LR00-10000-HP1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP+LR00-10000-HP1 ProXtend SFP+ LR LC 10KM 10Gb/s Transceiver
  • Interface type: SFP+
ProXtend SFP+ LRM LC 220M 10Gb/s Transceiver
PX-SFP+LRM0-00220-CI1: PX-SFP+LRM0-00220-CI1 515
  • PN: PX-SFP+LRM0-00220-CI1 Kopioitu
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP+LRM0-00220-CI1: PX-SFP+LRM0-00220-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP+LRM0-00220-CI1 ProXtend SFP+ LRM LC 220M 10Gb/s Transceiver
  • Interface type: SFP+
ProXtend SFP+ SR LC 300M 10Gb/s Transceiver
PX-SFP+SR00-00300-CI1: PX-SFP+SR00-00300-CI1 515
  • PN: PX-SFP+SR00-00300-CI1 Kopioitu
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP+SR00-00300-CI1: PX-SFP+SR00-00300-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP+SR00-00300-CI1 ProXtend SFP+ SR LC 300M 10Gb/s Transceiver
  • Interface type: SFP+
ProXtend SFP+ SR LC 300M 10Gb/s Transceiver
PX-SFP+SR00-00300-HP1: PX-SFP+SR00-00300-HP1 515
  • PN: PX-SFP+SR00-00300-HP1 Kopioitu
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP+SR00-00300-HP1: PX-SFP+SR00-00300-HP1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP+SR00-00300-HP1 ProXtend SFP+ SR LC 300M 10Gb/s Transceiver
  • Interface type: SFP+
ProXtend SFP+ SR LC 300M 10Gb/s Transceiver
PX-SFP+SR00-00300-DE1: PX-SFP+SR00-00300-DE1 515
  • PN: PX-SFP+SR00-00300-DE1 Kopioitu
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP+SR00-00300-DE1: PX-SFP+SR00-00300-DE1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP+SR00-00300-DE1 ProXtend SFP+ SR LC 300M 10Gb/s Transceiver
  • Interface type: SFP+
ProXtend SFP+ SW LC 10KM 16Gb/s Transceiver
PX-SFP+LW16-10000-CI1: PX-SFP+LW16-10000-CI1 515
  • PN: PX-SFP+LW16-10000-CI1 Kopioitu
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP+LW16-10000-CI1: PX-SFP+LW16-10000-CI1 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP+LW16-10000-CI1 ProXtend SFP+ SW LC 10KM 16Gb/s Transceiver
  • Interface type: SFP+
Factory Sealed
PX-SFP-25G-SR-S: PX-SFP-25G-SR-S 515
Factory Sealed
PN: PX-SFP-25G-SR-S ProXtend SFP28 25GBASE-SR 850nm 100m Transceiver
Cisco RF 1000BASE-SX SFP xcver module. MMF
GLC-SX-MMD-RF: GLC-SX-MMD-RF 60
  • PN: GLC-SX-MMD-RF Kopioitu
  • Interface type: SFP
Refresh
GLC-SX-MMD-RF: GLC-SX-MMD-RF 60
Refresh
PN: GLC-SX-MMD-RF Cisco RF 1000BASE-SX SFP xcver module. MMF
  • Interface type: SFP

Näytetään 30/307